Surat Thani City
Koh Phangan
Færger til Koh Phangan Island
Åben billet??

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Åben billet?

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Rejse detaljer
Udrejse
Returrejse

Surat Thani City til Koh Phangan færge

Surat Thani City Koh Phangan færgeruten forbinder Thailand med Koh Phangan Island og leveres i øjeblikket af 3 færgeselskaber. Lomprayah High Speed Ferries sejler op til 14 gange Uge, Raja Ferry 6 gange dag & Seatran Ferry servicen er tilgængelig op til 4 gange dag.

Der er 12 overfarter dag på Surat Thani City Koh Phangan overfarten mellem Thailand og Koh Phangan Island og med 3 færgeselskaber, anbefaler vi at du sammenligner alle, for at finde den bedste pris.

For mere information, besøg vores Færger fra Thailand til Koh Phangan Island side
Hvorfor bruge Direct Ferries?
category
Færger fra 4412 ruter og 901 havne i verden
category
Mere end 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årligt
category
Vi tjekker op til 1 million priser for vores kunder dagligt

Mest spurgte spørgsmål

Hvor lang tid er færgen fra Surat Thani City til Koh Phangan?

Færgeoverfarten fra Surat Thani City til Koh Phangan tager ca. 3h 35m. Overfartens varighed kan variere fra sæson til sæson, så vi anbefaler, at du tjekker den live.

Hvilke færgeselskaber sejler mellem Surat Thani City og Koh Phangan?

Der er 3 populære færgeoperatører for Surat Thani City til Koh Phangan. Disse er
  • Lomprayah High Speed Ferries
  • Raja Ferry
  • Seatran Ferry

Hvordan kan jeg bestille færgebilletter fra Surat Thani City til Koh Phangan?

Book færger fra Surat Thani City til Koh Phangan via vores tilbudsfinder, og tjek vores tilbudsside for at se de seneste færgetilbud.

Hvad er afstanden fra Surat Thani City til Koh Phangan?

Afstanden mellem Surat Thani City og Koh Phangan er ca. 37 sømil.

Surat Thani City til Koh Phangan Færgefartplaner

Færgefartplaner mellem 15/04/2024 og 21.04.2024


Færgeselskab Afgangstid Ankomsttid Sejltid Sejladsdage
Raja Ferry 06:30 10:30 4 timer Hver dag
Seatran Ferry 06:30 11:00 4 timer 30 minutter Hver dag
Raja Ferry 08:00 12:00 4 timer Hver dag
Raja Ferry 09:00 13:30 4 timer 30 minutter Hver dag
Seatran Ferry 09:30 14:00 4 timer 30 minutter Hver dag
Lomprayah High Speed Ferries 10:00 12:45 2 timer 45 minutter Hver dag
Raja Ferry 12:00 16:30 4 timer 30 minutter Hver dag
Seatran Ferry 12:30 17:00 4 timer 30 minutter Hver dag
Lomprayah High Speed Ferries 13:00 16:00 3 timer Hver dag
Raja Ferry 14:00 20:30 6 timer 30 minutter Hver dag
Seatran Ferry 16:00 20:00 4 timer Hver dag
Raja Ferry 16:00 20:30 4 timer 30 minutter Hver dag

Kundeservice

Besøg vores kundeserviceside for at finde nyttige oplysninger om at rejse med færge, vores ofte stillede spørgsmål, og hvordan du kontakter os for at få hjælp med din booking