Nusa Lembongan
Sanur
Færger til Bali
Åben billet??

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Åben billet?

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Rejse detaljer
Udrejse
Returrejse

Nusa Lembongan til Sanur færge

Nusa Lembongan Sanur færgeruten forbinder Indonesien med Bali og leveres i øjeblikket af 3 færgeselskaber. Marlin Fast Boat sejler op til 13 gange Uge, The Tanis Fast Cruise 5 gange dag & Sugriwa Express servicen er tilgængelig op til 13 gange Uge.

Der er 61 overfarter Uge på Nusa Lembongan Sanur overfarten mellem Indonesien og Bali og med 3 færgeselskaber, anbefaler vi at du sammenligner alle, for at finde den bedste pris.

For mere information, besøg vores Færger fra Indonesien til Bali side
Hvorfor bruge Direct Ferries?
category
Færger fra 4412 ruter og 901 havne i verden
category
Mere end 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årligt
category
Vi tjekker op til 1 million priser for vores kunder dagligt

Mest spurgte spørgsmål

Hvor lang tid er færgen fra Nusa Lembongan til Sanur?

Færgeoverfarten fra Nusa Lembongan til Sanur tager ca. 30m. Overfartens varighed kan variere fra sæson til sæson, så vi anbefaler, at du tjekker den live.

Hvilke færgeselskaber sejler mellem Nusa Lembongan og Sanur?

Der er 3 populære færgeoperatører for Nusa Lembongan til Sanur. Disse er
  • Marlin Fast Boat
  • The Tanis Fast Cruise
  • Sugriwa Express

Hvordan kan jeg bestille færgebilletter fra Nusa Lembongan til Sanur?

Book færger fra Nusa Lembongan til Sanur via vores tilbudsfinder, og tjek vores tilbudsside for at se de seneste færgetilbud.

Kan du rejse som fodpassager på færgen fra [Portfrom] til Sanur?

Ja, du kan rejse som fodpassager fra Nusa Lembongan til Sanur med
  • Marlin Fast Boat
  • Sugriwa Express

Hvad er afstanden fra Nusa Lembongan til Sanur?

Afstanden mellem Nusa Lembongan og Sanur er ca. 10 sømil.

Nusa Lembongan til Sanur Færgefartplaner

Færgefartplaner mellem 15/07/2024 og 21.07.2024


Færgeselskab Afgangstid Ankomsttid Sejltid Sejladsdage
The Tanis Fast Cruise 07:00 07:30 30 minutter Hver dag
The Tanis Fast Cruise 10:30 11:00 30 minutter Hver dag
Marlin Fast Boat 11:30 12:00 30 minutter Hver dag
Sugriwa Express 11:30 12:00 30 minutter Hver dag
The Tanis Fast Cruise 12:00 12:30 30 minutter Hver dag
The Tanis Fast Cruise 14:30 15:00 30 minutter Hver dag
Marlin Fast Boat 15:30 16:00 30 minutter Hver dag
Sugriwa Express 15:30 16:00 30 minutter Hver dag
The Tanis Fast Cruise 16:00 16:30 30 minutter Hver dag

Kundeservice

Besøg vores kundeserviceside for at finde nyttige oplysninger om at rejse med færge, vores ofte stillede spørgsmål, og hvordan du kontakter os for at få hjælp med din booking