Maiori
Salerno
Færger til Italien
Åben billet??

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Åben billet?

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Rejse detaljer
Udrejse
Returrejse

Maiori til Salerno færge

Maiori Salerno færgeruten forbinder Italien med Italien og levereres i øjeblikket af 2 færgeselskaber. Travelmar sejler op til 6 gange dagligt med en sejltid på omkring 30 minutter mens Grassi Junior servicen sejler op til 5 afgange ugentligt med en sejltid fra 45 minutter.

Der er 47 overfarter Uge på Maiori Salerno ruten mellem Italien og Italien. Sammenlign nu og få den bedste pris!

Hvorfor bruge Direct Ferries?
category
Færger fra 4412 ruter og 901 havne i verden
category
Mere end 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årligt
category
Vi tjekker op til 1 million priser for vores kunder dagligt

Mest spurgte spørgsmål

Hvor lang tid er færgen fra Maiori til Salerno?

Færgeoverfarten fra Maiori til Salerno tager ca. 37m. Overfartens varighed kan variere fra sæson til sæson, så vi anbefaler, at du tjekker den live.

Hvilke færgeselskaber sejler mellem Maiori og Salerno?

Der er 2 populære færgeoperatører for Maiori til Salerno. Disse er
  • Travelmar
  • Grassi Junior

Hvordan kan jeg bestille færgebilletter fra Maiori til Salerno?

Book færger fra Maiori til Salerno via vores tilbudsfinder, og tjek vores tilbudsside for at se de seneste færgetilbud.

Hvad er afstanden fra Maiori til Salerno?

Afstanden mellem Maiori og Salerno er ca. 6 sømil.

Salerno Guide

Den italienske by Salerno ligger på Salerno-bugten i Salerno-regionen i Italien. Byen ligger på bredden af Det Tyrrhenske Hav, tæt på Amalfi-kysten, og er nok bedst kendt for at være hjemstedet for verdens første medicinske skole, Schola Media Salernitana. Salerno er det kulturelle knudepunkt i regionen, og der er mange ting at se og lave her. Byen har dejlige gågader og store torve, og for dem, der har en bil, kan de nemt køre rundt i byen da trafik ikke er et problem, og der er parkering i de fleste områder.


Maiori til Salerno Færgefartplaner

Færgefartplaner mellem 15/07/2024 og 21.07.2024


Færgeselskab Afgangstid Ankomsttid Sejltid Sejladsdage
Travelmar 09:25 10:00 35 minutter Hver dag
Travelmar 11:50 12:20 30 minutter Hver dag
Travelmar 13:25 14:00 35 minutter Hver dag
Grassi Junior 13:45 14:30 45 minutter Hver dag
Travelmar 14:40 15:20 40 minutter Hver dag
Travelmar 16:55 17:30 35 minutter Hver dag
Travelmar 18:25 19:00 35 minutter Hver dag
Travelmar 19:35 20:10 35 minutter Hver dag

Kundeservice

Besøg vores kundeserviceside for at finde nyttige oplysninger om at rejse med færge, vores ofte stillede spørgsmål, og hvordan du kontakter os for at få hjælp med din booking