Townsville
Nelly Bay
Færger til Magnetic Island
Åben billet??

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Åben billet?

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Rejse detaljer
Udrejse
Returrejse

Townsville til Nelly Bay færge

Townsville Nelly Bay færgeruten forbinder Australien med Magnetic Island. I øjeblikket er der kun 1 færgeselskab, som sejler på denne færgerute, Sealink Queensland. Der er op til 15 afgange dag med sejltid fra ca. 25 minutter.

Sejltiden og hyppigheden for Townsville Nelly Bay færgerute kan variere fra sæson til sæson, så vi vil råde dig til at få den seneste information via vores billetsøgning.

For mere information, besøg vores Færger fra Australien til Magnetic Island side
Hvorfor bruge Direct Ferries?
category
Færger fra 4412 ruter og 901 havne i verden
category
Mere end 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årligt
category
Vi tjekker op til 1 million priser for vores kunder dagligt

Mest spurgte spørgsmål

Hvor lang tid er færgen fra Townsville til Nelly Bay?

Færgeoverfarten fra Townsville til Nelly Bay tager ca. 25m. Overfartens varighed kan variere fra sæson til sæson, så vi anbefaler, at du tjekker den live.

Hvilke færgeselskaber sejler mellem Townsville og Nelly Bay?

Der er 1 færgeoperatør for Townsville til Nelly Bay, og dette er
  • Sealink Queensland

Hvordan kan jeg bestille færgebilletter fra Townsville til Nelly Bay?

Book færger fra Townsville til Nelly Bay via vores tilbudsfinder, og tjek vores tilbudsside for at se de seneste færgetilbud.

Hvad er afstanden fra Townsville til Nelly Bay?

Afstanden mellem Townsville og Nelly Bay er ca. 5 sømil.

Townsville til Nelly Bay Færgefartplaner

Færgefartplaner mellem 20/05/2024 og 26.05.2024


Færgeselskab Afgangstid Ankomsttid Sejltid Sejladsdage
Magnetic Island Ferries 05:00 05:40 40 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Magnetic Island Ferries 07:00 07:40 40 minutter Hver dag
Magnetic Island Ferries 09:00 09:40 40 minutter Hver dag
Magnetic Island Ferries 11:00 11:40 40 minutter Hver dag
Magnetic Island Ferries 13:00 13:40 40 minutter Hver dag
Magnetic Island Ferries 15:00 15:40 40 minutter Hver dag
Magnetic Island Ferries 17:00 17:40 40 minutter Hver dag
Magnetic Island Ferries 19:00 19:40 40 minutter Lør

Kundeservice

Besøg vores kundeserviceside for at finde nyttige oplysninger om at rejse med færge, vores ofte stillede spørgsmål, og hvordan du kontakter os for at få hjælp med din booking