Craignure
Oban
Færger til Skotland
Åben billet??

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Åben billet?

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Rejse detaljer
Udrejse
Returrejse

Craignure til Oban færge

Craignure Oban færgeruten forbinder Mull med Skotland. I øjeblikket er der kun 1 færgeselskab, som sejler på denne færgerute, Caledonian MacBrayne. Der er op til 10 afgange dag med sejltid fra ca. 50 minutter.

Sejltiden og hyppigheden for Craignure Oban færgerute kan variere fra sæson til sæson, så vi vil råde dig til at få den seneste information via vores billetsøgning.

For mere information, besøg vores Færger fra Mull til Skotland side
Hvorfor bruge Direct Ferries?
category
Færger fra 4412 ruter og 901 havne i verden
category
Mere end 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årligt
category
Vi tjekker op til 1 million priser for vores kunder dagligt

Mest spurgte spørgsmål

Hvor lang tid er færgen fra Craignure til Oban?

Færgeoverfarten fra Craignure til Oban tager ca. 50m. Overfartens varighed kan variere fra sæson til sæson, så vi anbefaler, at du tjekker den live.

Hvilke færgeselskaber sejler mellem Craignure og Oban?

Der er 1 færgeoperatør for Craignure til Oban, og dette er
  • Caledonian MacBrayne

Hvordan kan jeg bestille færgebilletter fra Craignure til Oban?

Book færger fra Craignure til Oban via vores tilbudsfinder, og tjek vores tilbudsside for at se de seneste færgetilbud.

Craignure til Oban Færgefartplaner

Færgefartplaner mellem 17/06/2024 og 23.06.2024


Færgeselskab Afgangstid Ankomsttid Sejltid Sejladsdage
Caledonian MacBrayne 07:10 08:10 1 time Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Caledonian MacBrayne 07:55 08:45 50 minutter Tirsdag
Caledonian MacBrayne 08:45 09:35 50 minutter Onsdag, Torsdag, Fri
Caledonian MacBrayne 10:00 11:00 1 time Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri
Caledonian MacBrayne 11:05 11:55 50 minutter Fri
Caledonian MacBrayne 12:50 13:50 1 time Onsdag
Caledonian MacBrayne 13:35 14:25 50 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri
Caledonian MacBrayne 15:40 16:40 1 time Mon, Tirsdag, Onsdag, Torsdag
Caledonian MacBrayne 15:55 16:55 1 time Sol
Caledonian MacBrayne 17:05 17:55 50 minutter Tirsdag, Sol
Caledonian MacBrayne 18:25 19:25 1 time Mon, Onsdag, Fri, Lør
Caledonian MacBrayne 18:35 19:35 1 time Sol
Caledonian MacBrayne 18:45 19:45 1 time Tirsdag
Caledonian MacBrayne 19:25 20:15 50 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Caledonian MacBrayne 19:30 20:20 50 minutter Mon
Caledonian MacBrayne 21:10 22:05 55 minutter Onsdag
Caledonian MacBrayne 22:45 23:35 50 minutter Lør

Kundeservice

Besøg vores kundeserviceside for at finde nyttige oplysninger om at rejse med færge, vores ofte stillede spørgsmål, og hvordan du kontakter os for at få hjælp med din booking