Auckland
Waiheke
Færger til Waiheke Island
Åben billet??

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Åben billet?

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Rejse detaljer
Udrejse
Returrejse

Auckland til Waiheke færge

Auckland Waiheke færgeruten forbinder New Zealand med Waiheke Island og levereres i øjeblikket af 2 færgeselskaber. Fullers Ferry sejler op til 22 gange dagligt med en sejltid på omkring 40 minutter mens Sealink NZ servicen sejler op til 3 gange dagligt med en sejltid fra 1 hour.

Der er 25 overfarter dag på Auckland Waiheke ruten mellem New Zealand og Waiheke Island. Sammenlign nu og få den bedste pris!

For mere information, besøg vores Færger fra New Zealand til Waiheke Island side
Hvorfor bruge Direct Ferries?
category
Færger fra 4412 ruter og 901 havne i verden
category
Mere end 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årligt
category
Vi tjekker op til 1 million priser for vores kunder dagligt

Mest spurgte spørgsmål

  • Hvor lang tid er færgen fra Auckland til Waiheke?

    Færgeoverfarten fra Auckland til Waiheke tager ca. 50m. Overfartens varighed kan variere fra sæson til sæson, så vi anbefaler, at du tjekker den live.
  • Hvilke færgeselskaber sejler mellem Auckland og Waiheke?

    Der er 2 populære færgeoperatører for Auckland til Waiheke. Disse er
    • Fullers Ferry
    • Sealink NZ
  • Hvordan kan jeg bestille færgebilletter fra Auckland til Waiheke?

    Book færger fra Auckland til Waiheke via vores tilbudsfinder, og tjek vores tilbudsside for at se de seneste færgetilbud.
  • Kan du rejse som fodpassager på færgen fra [Portfrom] til Waiheke?

    Ja, du kan rejse som fodpassager fra Auckland til Waiheke med
    • Fullers Ferry
    • Sealink NZ
  • Kan du tage din bil med på færgen fra Auckland til Waiheke?

    Ja, du kan rejse med et køretøj fra Auckland til Waiheke med
    • Sealink NZ
  • Kan man tage kæledyr med på færgen fra Auckland til Waiheke?

    Ja, kæledyr er tilladt om bord på færgen. Du skal muligvis have et dyrepas og andre dokumenter for at tage din pelsede bedste ven med dig. I øjeblikket kan du medbringe kæledyr på færger med
    • Fullers Ferry
    • Sealink NZ
  • Hvad er afstanden fra Auckland til Waiheke?

    Afstanden mellem Auckland og Waiheke er ca. 13 sømil.

Auckland til Waiheke Færgefartplaner

Færgefartplaner mellem 19/02/2024 og 25.02.2024


Færgeselskab Afgangstid Ankomsttid Sejltid Sejladsdage
Fullers Ferry 06:00 06:40 40 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Sealink NZ 06:00 07:00 1 time Hver dag
Sealink NZ 06:30 07:30 1 time Onsdag, Lør
Fullers Ferry 06:45 07:25 40 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Fullers Ferry 07:00 07:40 40 minutter Mon, Sol
Fullers Ferry 07:15 07:55 40 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Fullers Ferry 07:45 08:25 40 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Fullers Ferry 08:00 08:40 40 minutter Mon, Sol
Sealink NZ 08:00 09:00 1 time Mon, Sol
Fullers Ferry 08:15 08:55 40 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Sealink NZ 08:45 09:45 1 time Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Lør
Fullers Ferry 09:00 09:50 50 minutter Hver dag
Fullers Ferry 09:30 10:10 40 minutter Mon, Sol
Fullers Ferry 10:00 10:40 40 minutter Hver dag
Sealink NZ 10:00 11:00 1 time Mon, Sol
Sealink NZ 10:30 11:30 1 time Tirsdag, Onsdag, Fri, Lør
Fullers Ferry 11:00 11:50 50 minutter Hver dag
Sealink NZ 11:00 12:00 1 time Mon
Fullers Ferry 11:30 12:10 40 minutter Mon, Sol
Fullers Ferry 12:00 12:40 40 minutter Hver dag
Fullers Ferry 13:00 13:50 50 minutter Hver dag
Fullers Ferry 14:00 14:40 40 minutter Hver dag
Sealink NZ 14:00 15:00 1 time Mon, Fri
Fullers Ferry 14:30 15:10 40 minutter Mon, Sol
Fullers Ferry 15:00 15:50 50 minutter Hver dag
Fullers Ferry 15:30 16:10 40 minutter Hver dag
Fullers Ferry 16:00 16:40 40 minutter Hver dag
Sealink NZ 16:00 17:00 1 time Hver dag
Fullers Ferry 16:30 17:10 40 minutter Hver dag
Fullers Ferry 17:00 17:50 50 minutter Hver dag
Sealink NZ 17:00 18:00 1 time Hver dag
Fullers Ferry 17:30 18:10 40 minutter Hver dag
Fullers Ferry 18:00 18:40 40 minutter Hver dag
Fullers Ferry 18:30 19:10 40 minutter Mon, Sol
Fullers Ferry 19:15 19:55 40 minutter Hver dag
Fullers Ferry 20:45 21:25 40 minutter Hver dag
Fullers Ferry 22:15 22:55 40 minutter Hver dag
Fullers Ferry 23:45 00:25 40 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol

Kundeservice

Besøg vores kundeserviceside for at finde nyttige oplysninger om at rejse med færge, vores ofte stillede spørgsmål, og hvordan du kontakter os for at få hjælp med din booking