Armadale
Mallaig
Færger til Skotland
Åben billet??

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Åben billet?

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Rejse detaljer
Udrejse
Returrejse

Armadale til Mallaig færge

Armadale Mallaig færgeruten forbinder Skye med Skotland. I øjeblikket er der kun 1 færgeselskab, som sejler på denne færgerute, Caledonian MacBrayne. Der er op til 63 afgange Uge med sejltid fra ca. 30 minutter.

Sejltiden og hyppigheden for Armadale Mallaig færgerute kan variere fra sæson til sæson, så vi vil råde dig til at få den seneste information via vores billetsøgning.

For mere information, besøg vores Færger fra Skye til Skotland side
Hvorfor bruge Direct Ferries?
category
Færger fra 4412 ruter og 901 havne i verden
category
Mere end 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årligt
category
Vi tjekker op til 1 million priser for vores kunder dagligt

Mest spurgte spørgsmål

Hvor lang tid er færgen fra Armadale til Mallaig?

Færgeoverfarten fra Armadale til Mallaig tager ca. 30m. Overfartens varighed kan variere fra sæson til sæson, så vi anbefaler, at du tjekker den live.

Hvilke færgeselskaber sejler mellem Armadale og Mallaig?

Der er 1 færgeoperatør for Armadale til Mallaig, og dette er
  • Caledonian MacBrayne

Hvordan kan jeg bestille færgebilletter fra Armadale til Mallaig?

Book færger fra Armadale til Mallaig via vores tilbudsfinder, og tjek vores tilbudsside for at se de seneste færgetilbud.

Armadale til Mallaig Færgefartplaner

Færgefartplaner mellem 17/06/2024 og 23.06.2024


Færgeselskab Afgangstid Ankomsttid Sejltid Sejladsdage
Caledonian MacBrayne 08:10 08:40 30 minutter Tirsdag, Fri
Caledonian MacBrayne 08:30 09:00 30 minutter Onsdag, Torsdag, Lør
Caledonian MacBrayne 09:15 10:00 45 minutter Lør
Caledonian MacBrayne 09:45 10:30 45 minutter Onsdag, Torsdag
Caledonian MacBrayne 10:05 10:35 30 minutter Tirsdag
Caledonian MacBrayne 10:15 10:45 30 minutter Fri
Caledonian MacBrayne 10:30 11:00 30 minutter Onsdag, Torsdag, Lør
Caledonian MacBrayne 11:30 12:15 45 minutter Sol
Caledonian MacBrayne 11:45 12:15 30 minutter Tirsdag
Caledonian MacBrayne 11:55 12:25 30 minutter Fri
Caledonian MacBrayne 12:05 12:50 45 minutter Mon
Caledonian MacBrayne 12:30 13:15 45 minutter Tirsdag, Onsdag
Caledonian MacBrayne 12:45 13:30 45 minutter Fri
Caledonian MacBrayne 13:00 13:30 30 minutter Sol
Caledonian MacBrayne 13:35 14:05 30 minutter Torsdag
Caledonian MacBrayne 13:40 14:25 45 minutter Sol
Caledonian MacBrayne 13:45 14:30 45 minutter Onsdag
Caledonian MacBrayne 14:05 14:35 30 minutter Fri
Caledonian MacBrayne 14:15 15:00 45 minutter Torsdag
Caledonian MacBrayne 14:30 15:00 30 minutter Tirsdag, Onsdag
Caledonian MacBrayne 14:45 15:15 30 minutter Mon, Lør
Caledonian MacBrayne 15:00 15:45 45 minutter Fri
Caledonian MacBrayne 15:10 15:40 30 minutter Torsdag
Caledonian MacBrayne 15:15 15:45 30 minutter Sol
Caledonian MacBrayne 15:30 16:15 45 minutter Lør
Caledonian MacBrayne 15:45 16:30 45 minutter Onsdag
Caledonian MacBrayne 16:00 16:45 45 minutter Mon
Caledonian MacBrayne 16:10 16:40 30 minutter Tirsdag, Fri
Caledonian MacBrayne 16:15 17:00 45 minutter Torsdag
Caledonian MacBrayne 16:20 16:50 30 minutter Onsdag
Caledonian MacBrayne 16:45 17:15 30 minutter Mon, Lør
Caledonian MacBrayne 16:50 17:20 30 minutter Torsdag
Caledonian MacBrayne 17:30 18:15 45 minutter Tirsdag
Caledonian MacBrayne 17:40 18:10 30 minutter Sol
Caledonian MacBrayne 18:00 18:45 45 minutter Mon
Caledonian MacBrayne 18:15 18:45 30 minutter Fri
Caledonian MacBrayne 18:20 18:50 30 minutter Onsdag
Caledonian MacBrayne 18:30 19:00 30 minutter Torsdag
Caledonian MacBrayne 18:35 19:05 30 minutter Tirsdag, Lør
Caledonian MacBrayne 18:50 19:20 30 minutter Mon

Kundeservice

Besøg vores kundeserviceside for at finde nyttige oplysninger om at rejse med færge, vores ofte stillede spørgsmål, og hvordan du kontakter os for at få hjælp med din booking