Salem
Boston
Færger til USA
Åben billet??

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Åben billet?

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Rejse detaljer
Udrejse
Returrejse

Salem til Boston færge

Salem Boston færgeruten forbinder USA med USA. I øjeblikket er der kun 1 færgeselskab, som sejler på denne færgerute, Boston Harbor City Cruises. Der er op til 28 afgange Uge med sejltid fra ca. 50 minutter.

Sejltiden og hyppigheden for Salem Boston færgerute kan variere fra sæson til sæson, så vi vil råde dig til at få den seneste information via vores billetsøgning.

Hvorfor bruge Direct Ferries?
category
Færger fra 4412 ruter og 901 havne i verden
category
Mere end 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årligt
category
Vi tjekker op til 1 million priser for vores kunder dagligt

Mest spurgte spørgsmål

Hvor lang tid er færgen fra Salem til Boston?

Færgeoverfarten fra Salem til Boston tager ca. 50m. Overfartens varighed kan variere fra sæson til sæson, så vi anbefaler, at du tjekker den live.

Hvilke færgeselskaber sejler mellem Salem og Boston?

Der er 1 færgeoperatør for Salem til Boston, og dette er
  • Boston Harbor Cruises

Hvordan kan jeg bestille færgebilletter fra Salem til Boston?

Book færger fra Salem til Boston via vores tilbudsfinder, og tjek vores tilbudsside for at se de seneste færgetilbud.

Kan du rejse som fodpassager på færgen fra [Portfrom] til Boston?

Ja, du kan rejse som fodpassager fra Salem til Boston med
  • Boston Harbor Cruises

Kan du tage din bil med på færgen fra Salem til Boston?

Ja, du kan rejse med et køretøj fra Salem til Boston med
  • Boston Harbor Cruises

Kan man tage kæledyr med på færgen fra Salem til Boston?

Nej, kæledyr er ikke tilladt om bord på færgerne.

Hvad er afstanden fra Salem til Boston?

Afstanden mellem Salem og Boston er ca. 10 sømil.

Salem til Boston Færgefartplaner

Færgefartplaner mellem 24/06/2024 og 30.06.2024


Færgeselskab Afgangstid Ankomsttid Sejltid Sejladsdage
Boston Harbor City Cruises 07:00 07:50 50 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Boston Harbor City Cruises 08:00 08:50 50 minutter Mon, Sol
Boston Harbor City Cruises 10:30 11:20 50 minutter Hver dag
Boston Harbor City Cruises 13:00 13:50 50 minutter Hver dag
Boston Harbor City Cruises 16:00 16:50 50 minutter Hver dag
Boston Harbor City Cruises 19:00 19:50 50 minutter Mon, Fri, Lør, Sol

Kundeservice

Besøg vores kundeserviceside for at finde nyttige oplysninger om at rejse med færge, vores ofte stillede spørgsmål, og hvordan du kontakter os for at få hjælp med din booking