Leikanger
Balestrand
Færger til Norge
Åben billet??

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Åben billet?

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Rejse detaljer
Udrejse
Returrejse

Leikanger til Balestrand færge

Leikanger Balestrand færgeruten forbinder Norge med Norge. I øjeblikket er der kun 1 færgeselskab, som sejler på denne færgerute, Norled. Der er op til 14 afgange Uge med sejltid fra ca. 20 minutter.

Sejltiden og hyppigheden for Leikanger Balestrand færgerute kan variere fra sæson til sæson, så vi vil råde dig til at få den seneste information via vores billetsøgning.

Hvorfor bruge Direct Ferries?
category
Færger fra 4412 ruter og 901 havne i verden
category
Mere end 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årligt
category
Vi tjekker op til 1 million priser for vores kunder dagligt

Mest spurgte spørgsmål

Hvor lang tid er færgen fra Leikanger til Balestrand?

Færgeoverfarten fra Leikanger til Balestrand tager ca. 20m. Overfartens varighed kan variere fra sæson til sæson, så vi anbefaler, at du tjekker den live.

Hvilke færgeselskaber sejler mellem Leikanger og Balestrand?

Der er 1 færgeoperatør for Leikanger til Balestrand, og dette er
  • Norled

Hvordan kan jeg bestille færgebilletter fra Leikanger til Balestrand?

Book færger fra Leikanger til Balestrand via vores tilbudsfinder, og tjek vores tilbudsside for at se de seneste færgetilbud.

Kan du rejse som fodpassager på færgen fra [Portfrom] til Balestrand?

Ja, du kan rejse som fodpassager fra Leikanger til Balestrand med
  • Norled

Kan du tage din bil med på færgen fra Leikanger til Balestrand?

Nej, kun fodpassagerer kan rejse med færgen.

Kan man tage kæledyr med på færgen fra Leikanger til Balestrand?

Nej, kæledyr er ikke tilladt om bord på færgerne.

Leikanger til Balestrand Færgefartplaner

Færgefartplaner mellem 17/06/2024 og 23.06.2024


Færgeselskab Afgangstid Ankomsttid Sejltid Sejladsdage
Norled 07:30 07:50 20 minutter Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Norled 11:05 11:25 20 minutter Mon
Norled 16:30 16:50 20 minutter Hver dag

Kundeservice

Besøg vores kundeserviceside for at finde nyttige oplysninger om at rejse med færge, vores ofte stillede spørgsmål, og hvordan du kontakter os for at få hjælp med din booking