Cetara
Vietri sul mare
Færger til Italien
Åben billet??

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Åben billet?

Åbne billetter er gyldige i op til 12 måneder fra booking dato (see billet betingelser).

Rejse detaljer
Udrejse
Returrejse

Cetara til Vietri sul mare færge

Cetara Vietri sul mare færgeruten forbinder Italien med Italien. I øjeblikket er der kun 1 færgeselskab, som sejler på denne færgerute, Travelmar. Der er op til 49 afgange Uge med sejltid fra ca. 5 minutter.

Sejltiden og hyppigheden for Cetara Vietri sul mare færgerute kan variere fra sæson til sæson, så vi vil råde dig til at få den seneste information via vores billetsøgning.

Hvorfor bruge Direct Ferries?
category
Færger fra 4412 ruter og 901 havne i verden
category
Mere end 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årligt
category
Vi tjekker op til 1 million priser for vores kunder dagligt

Mest spurgte spørgsmål

Hvor lang tid er færgen fra Cetara til Vietri sul mare?

Færgeoverfarten fra Cetara til Vietri sul mare tager ca. 05m. Overfartens varighed kan variere fra sæson til sæson, så vi anbefaler, at du tjekker den live.

Hvilke færgeselskaber sejler mellem Cetara og Vietri sul mare?

Der er 1 færgeoperatør for Cetara til Vietri sul mare, og dette er
  • Travelmar

Hvordan kan jeg bestille færgebilletter fra Cetara til Vietri sul mare?

Book færger fra Cetara til Vietri sul mare via vores tilbudsfinder, og tjek vores tilbudsside for at se de seneste færgetilbud.

Kan du rejse som fodpassager på færgen fra [Portfrom] til Vietri sul mare?

Ja, du kan rejse som fodpassager fra Cetara til Vietri sul mare med
  • Travelmar

Kan du tage din bil med på færgen fra Cetara til Vietri sul mare?

Nej, kun fodpassagerer kan rejse med færgen.

Kan man tage kæledyr med på færgen fra Cetara til Vietri sul mare?

Nej, kæledyr er ikke tilladt om bord på færgerne.

Cetara til Vietri sul mare Færgefartplaner

Færgefartplaner mellem 24/06/2024 og 30.06.2024


Færgeselskab Afgangstid Ankomsttid Sejltid Sejladsdage
Travelmar 09:45 09:50 5 minutter Hver dag
Travelmar 12:05 12:10 5 minutter Hver dag
Travelmar 13:45 13:50 5 minutter Hver dag
Travelmar 15:05 15:10 5 minutter Hver dag
Travelmar 17:15 17:20 5 minutter Hver dag
Travelmar 18:45 18:50 5 minutter Hver dag
Travelmar 19:50 19:55 5 minutter Hver dag

Kundeservice

Besøg vores kundeserviceside for at finde nyttige oplysninger om at rejse med færge, vores ofte stillede spørgsmål, og hvordan du kontakter os for at få hjælp med din booking